×

Delegație de la Biroul Politici de Reintegrare și Uniunea Europeană

Vineri, 01 octombrie 2021, au realizat o vizită de lucru în Gimnaziul ”CONSTANTIN SUCITU” o delegație de la Biroul Politici de Reintegrare și Uniunea Europeană, în frunte cu viceprim-ministru Vlad Kulminschi.
Vizita a fost dedicată implementării ajutorului material unic, în sumă de 100mii lei, din cadrul „Programului activităților de reintegrare a țării”.
Oaspeții au fost întâmpinați de către directoarea gimnaziului, Krasheninnikova Svetlana, un grup de profesori și elevi cu pâine și sare, în cele mai bune tradiții de ospitalitate a moldovenilor.
Cuvânt de mulțumire pentru susținerea școlilor din stânga Nistrului de către Guvern, a venit directoarea gimnaziului, Krasheninnikova Svetlana dumneaei a demonstrat proiectele implimentate, de care se bucură copiii gimnaziului.